Slideshow (1) Slideshow (2) Slideshow (3) Slideshow (4) Slideshow (5)
 
 
 
 
 
 

     Jasełka w naszej szkole odbyły się 21 grudnia. Przedstawienie na podstawie książki Karola Dickensa pt. "Opowieść wigilijna" przygotowały panie Ewa Bielicka i Katarzyna Żochowska wraz z uczniami    kl.  I - VI.

     Główny bohater Tomasz to człowiek, który nie uznaje świąt Bożego Narodzenia. Jest on samotnikiem, nie lubi ludzi, dba tylko o swoją firmę i majątek. W Wigilię ukazuje mu się duch jego zmarłego współpracownika Jakuba. Przychodzi po to, aby go ostrzec. Zapowiada również wizytę trzech aniołów, którzy mają pana Tomasza "czegoś" nauczyć.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

      Pierwszy anioł, to anioł przeszłości. Prowadzi on Tomasza do jego domu. Tam przy stole widzą małego chłopca i jego starszą siostrę. Anioł przypomina Kowalskiemu, że jego siostra umarła, ale zostawiła mu swojego syna, aby się nim opiekował.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

     Drugi anioł, to anioł tegorocznego Bożego Narodzenia. Zaprasza on Kowalskiego na Wigilię. Najpierw do jego pracownika Łukasza, a potem do siostrzeńca Kamila. Podczas kolacji Tomasz słyszy o sobie same złe rzeczy.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

     Trzeci anioł, to anioł przyszłych świąt Bożego Narodzenia. Prowadzi on Tomasza do jego domu. Tam stary Tomasz z przyszłości leży na podłodze nieżywy.

 
 
 
 
 
 
 
 

      

     Kowalski zaczyna wtedy rozumieć, że musi zmienić swoje życie. Postanawia wziąć sobie do serca nauki aniołów. Zaczyna świętować Boże Narodzenie, wiecej czasu poświęca rodzinie i znajomym, zyskuje nowych przyjaciół.

     A jak jest w naszym życiu? Czy nie jesteśmy przypadkiem podobni do pana Tomasza Kowalskiego? Każdy sam niech odpowie sobie na to pytanie.

Nasze spotkanie wigilijne zakończyło się miłym akcentem. Panie Monika Kaźmierczak i Anna Jaszczur podsumowały akcję charytatywną połączoną z konkursem "Bożonarodzeniowe czary-mary".  Pieniądze uzyskane ze sprzedaży ozdób zostały przekazane rodzicom dwóch ciężko chorych chłopców Kacpra i Krystiana.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

     Bardzo dziękujemy tym wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Potraficie "dzielić się" swoim dobrym sercem i nieść miłość, tak jak "odmieniony" pan Tomasz.