Slideshow (1) Slideshow (2) Slideshow (3) Slideshow (4) Slideshow (5)
 
 
 
 
 
 

     16 stycznia 2014 roku gościliśmy w naszej szkole aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki "MASKA" z Krakowa. Przygotowali oni dla naszych uczniów przedstawienia.

     Uczniowie kl. I - III obejrzeli widowisko pt. "Małe co nieco tygryska". Spektakl ukazywał zdrowy tryb życia (odpowiedni sposób odżywiania się, dbanie o własną higienę, potrzebę wykonywania codziennych ćwiczeń). Dzieci mogły uczestniczyć w perypetiach głównej bohaterki, dzięki czemu łatwiej im było zrozumieć, że zdrowe jedzenie, mycie zębów i aktywne spędzanie wolnego czasu są dla nich sprzymierzeńcami.

     Dla uczniów kl. IV - VI aktorzy przygotowali dwa spektakle. Pierwsze widowisko pt. "Nowy" ukazywało problem przemocy i nietolerancji. Przedstawienie pokazało uczniom, że pokojowe sposoby rozwiązywania konfliktów mogą dać możliwość zwycięstwa i że na przemoc nie można odpowiadać przemocą.

 
 
 
 
 
 
 
 

     Drugi spektakl pt. "Szkic o tolerancji" traktował o tolerancji. "Tolerancja jest to gotowość przyznania przedstawicielowi innego światopoglądu, tej samej dozy inteligencji i dobrej woli, co sobie" - w tym zdaniu, wypowiedzianym przez Karla Rahnera, zawiera się właściwie cała istota tego ważnego problemu i często nierozumianego pojęcia jakim jest "tolerancja". Celem tego przedstawienia było ukazanie uczniom  problemu tolerancji i skłonienie ich do refleksji.