Slideshow (1) Slideshow (2) Slideshow (3) Slideshow (4) Slideshow (5)
 
 
 
 
 
 

     Dnia 5 grudnia 2014 r. o godzinie 10.00 odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Mikołajek oraz rozstrzygnięcia gminnego konkursu na najładniejszą ozdobę bożonarodzeniową pt. "Bożonarodzeniowe czary-mary".

     Uczniowie naszej szkoły przygotowali przedstawienie pt. "Ratujmy święta". Mali aktorzy odświętnie ubrani, niektórzy w przepiękne stroje wykonane przez rodziców i nauczycieli zaprezentowali przygotowane i wyćwiczone dużo wcześniej teksty i piosenki związane ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci wcieliły się w postaci ze znanych bajek: "Jaś i Małgosia", "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków", "Kopciuszek", "Sierotka Marysia" i za ich pośrednictwem niosły przesłanie o konieczności pamiętania we współczesnym świecie o samotnych sąsiadach, dziadkach, rodzicach i innych, którzy potrzebują pomocnej dłoni.

 
 
 
 
 
 
 
 

     Celem przedstawienia było poznanie zwyczajów i tradycji związanych ze świętami Bożego Narodzenia, wdrażanie do zachowania tych zwyczajów oraz wykazanie się inwencją twórczą i odwagą w prezentowaniu efektów własnej pracy.

     W kolejnej części spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu "Bożonarodzeniowe czary-mary". W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Gminy Naruszewo, Szkoły Podstawowej w Nowych Kucicach i Szkoły Podstawowej nr 2 w Płońsku. Wszystkie ozdoby, stroiki oraz choinki wykonane przez dzieci zostały wystawione na sprzedaż w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Radzyminie w dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia.

 
 
 
 
 
 
 
 

     Ze sprzedaży ozdób uzyskaliśmy 2300 zł, które przekazaliśmy na leczenie dwóch chorych chłopców z naszej gminy.

Wszystkim, którzy przyczynili się do powodzenia naszej akcji bardzo dziękujemy.