Slideshow (1) Slideshow (2) Slideshow (3) Slideshow (4) Slideshow (5)
 
 
 
 
 
 

     Dnia 15 maja 2014 roku do naszej szkoły przyjechali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Płońsku. Zaprosiła ich p. A. Grodzka.

     Najpierw odbyło się spotkanie z uczniami na terenie szkoły. Poprowadził je jeden z przybyłych gości. Przybliżył on dzieciom tajniki pracy strażaka, a także opowiedział o działaniach, które najczęściej podejmują. Uczniowie dowiedzieli się, że strażacy nie tylko uczestniczą w akcjach ratowniczo-gaśniczych, ale także pomagają mieszkańcom np. w przypadkach wystąpienia podtopień i zalań domów, usuwania skutków wichur czy też gniazd owadów.

     Następnie uczniowie przeszli na boisko, gdzie strażacy prezentowali wóz i akcesoria strażackie. Dzieci bardzo chętnie odpowiadały na pytania strażaków i z wielką uwagą słuchały informacji dotyczących sprzętów znajdujących się w wozie strażackim.

 
 
 
 
 
 
 
 

     Każdy chętny uczeń mógł włożyć na głowę prawdziwy hełm strażacki. Ponadto dzieci miały okazję wejść do wozu strażackiego, zobaczyć jak wygląda on w środku oraz usiąść z przodu na siedzeniu samochodu.

 
 
 
 
 
 
 
 

     Na zakończenie spotkania strażacy zaprezentowali uczniom sygnał strażacki.