Slideshow (1) Slideshow (2) Slideshow (3) Slideshow (4) Slideshow (5)
 
 
 
 
 
 

Światowy Dzień Zdrowia 2017 "Depresja - porozmawiajmy o niej"

     Szkoła Podstawowa w Radzyminku włączyła się w popularyzację działań związanych z wdrażaniem hasła WHO. Tematem przewodnim kampanii organizowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Płońsku z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja.

     Depresja dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk i mieszkających we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpień psychicznych i negatywnie wpływa na zdolność wykonywania nawet najprostszych codziennych czynności, niekiedy prowadzi do zniszczenia relacji z rodziną i przyjaciółmi i niezdolności do pracy zarobkowej. W najgorszym przypadku depresja może być przyczyną samobójstwa i jest drugą, najczęściej występującą przyczyną zgonów w grupie osób w wieku 15-29 lat. Depresji można zapobiegać, dlatego pedagog szkolny podjął działania mające na celu uświadamianie uczniom jak zwalczać tzw. "czarnego psa - depresję".

 
 
 
 
 
 
 
 

    W naszej szkole odbyły się: prelekcje pedagogiczne, pogadanki, apel, konkurs, wystawa prac konkursowych i prezentacja multimedialna poświęcona tematyce depresji.