Slideshow (1) Slideshow (2) Slideshow (3) Slideshow (4) Slideshow (5)
 
 
 
 
 
 

     27 kwietnia 2015 r. w ramach Tygodnia bezpieczeństwa uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z policjantami Komendy Policji w Czerwińsku. Spotkania zostały podzielone na dwa bloki: dla klas młodszych oraz starszych. W pierwszym spotkaniu uczestniczyli uczniowie kl. 0 - III.

 
 
 
 
 
 
 
 

     Najmłodsze dzieci miały okazję porozmawiać o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się podczas jazdy rowerem. Nasi Goście zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówili sposoby unikania i pokonywania ich. Panowie policjanci uczulili także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów podczas podróży samochodem. Przypomnieli, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy ukończyli 12 lat. Ponadto zwrócili uwagę na to, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się dużą wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się podczas przerw.

     Następnie odbyło się spotkanie z uczniami klas IV - VI.

 
 
 
 
 
 
 
 

     Podczas spotkania policjanci przekazali uczniom wiele cennych informacji dotyczących bezpieczeństwa:

- w ruchu drogowym,

- w drodze do i ze szkoły,

- w Internecie,

- w kontaktach z obcymi,

- podczas zabawy.

     Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać. Policjanci poinformowali także uczniów o tym, że nie należy ufać osobom, z którymi zawieramy znajomości przez Internet. Należy być ostrożnym w kontaktowaniu się z innymi za pośrednictwem komunikatorów. Nie należy przyjmować niczego od osób obcych. Te oraz wiele innych zasad policjanci przypomnieli dzieciom. Podczas spotkania uczniowie mieli również okazję do czynnego udziału w zajęciach poprzez możliwość zadawania pytań, na które prowadzący udzielali wyczerpujących odpowiedzi.