Slideshow (1) Slideshow (2) Slideshow (3) Slideshow (4) Slideshow (5)
 
 
 
 
 
 

     W październiku, dzięki pomocy p. Ewy nasza szkoła otrzymała od Banku PKO BP 40 voucherów do planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Dzięki temu 18 grudnia 2012 roku uczniowie kl. 0 - VI pojechali na wycieczkę do Warszawy. Wyjazd dla najlepszych SKO-wiczów zorganizowała p. Katarzyna Żochowska.

     Z Radzyminka wyjechaliśmy o godz. 8.00. Najpierw pojechaliśmy na Stare Miasto. Widzieliśmu kolumnę Zygmunta III, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, mury obronne, Barbakan i Syrenkę. Spacerowaliśmy po rynku i podziwialiśmy piękne, świąteczne dekoracje.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

     Potem pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik.  Każdy z nas otrzymał papierową opaskę na rękę i plastikową kartę, która otrwierała bramki i uruchomiała eksponaty.

     Najpierw udaliśmy się do planetarium na film pt. "Ziemia, Księżyc i Słońce", a potem przeszliśmy na wystawy. Spędziliśmy tam ponad 2 godziny. Graliśmy na różnych instrumentach, bawiliśmy się w archeologów, przeżyliśmy trzęsienie ziemi, słuchaliśmy różnych dźwięków, podnosiliśmy samych siebie, a na koniec rozmawialiśmy z robotem. Zabawa była super.

 
 
 
 
 
 
 
 

 

     Po tak wspaniałej i męczącej zabawie pojechaliśmy jeszcze do McDonaldsa, aby się posilić. To był ostatni punkt naszej wycieczki.